6 zabiegów na wyszczuplenie twarzy bez skalpela
Wyszczuplanie twarzy to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Obecnie możemy wybierać spośród różnych metod jego przeprowadzania. Jak wybrać, na który z nich najlepiej się zdecydować? Jakie są zabiegi na wyszczuplanie twarzy? Jeśli chcesz poprawić kształt swojej twarzy i zastanawiasz się, jaki sposób będzie do tego najlepszy, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.
Kiedy decydujemy się na wyszczuplanie twarzy?
Wraz z wiekiem kształt naszej twarzy będzie się zmieniał pod wpływem wielu czynników takich jak środowisko, czynniki genetyczne, styl życia (w tym jakość snu, aktywność fizyczna, zaangażowanie w życie społeczne i rodzinne), dieta, poziom stresu i nasze reakcje na sytuacje problematyczne. Kiedy zaczynamy zmagać się z problemami takimi jak zmarszczki, przebarwienia, nadmiar skóry w obrębie podbródka, a linia żuchwy staje się niewyraźna, wiele osób zaczyna zastanawiać się nad zabiegiem medycyny estetycznej, jakim jest wyszczuplanie twarzy.
Decydując się na ten zabieg, należy wybrać taki, który będzie odpowiedni dla nas. Różnego rodzaju metody zostaną szczegółowo opisane poniżej. Należy pamiętać, że to, jaka będzie właściwa dla nas, jest zależne od jakości skóry pacjenta, jego wieku biologicznego, chorób towarzyszących, oczekiwanych efektów, czy budowy anatomicznej. Aby wyszczuplenie twarzy udało się i przyniosło jak najlepsze efekty, warto jest zadbać o dobrą komunikację ze specjalistą.
Jak wyszczuplić twarz?
Zabiegi wyszczuplające twarz działają w najróżniejszy sposób. Spotykane są zarówno metody inwazyjne jak i nieinwazyjne, o różnej trwałości. To, jaki rodzaj zabiegu będzie najodpowiedniejszy w naszym przypadku ustalimy z lekarzem. Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i rozwiązanie, które wygląda świetnie u jednej osoby może zupełnie nie sprawdzić się u innej.
Liposukcja strzykawkowa
Przeprowadza się ją poprzez odsysanie tłuszczu z trudnych miejsc, za pomocą strzykawki. Warto zaznaczyć, że sam zabieg może trwać nawet 4 godziny, a opuchlizna i obkurczenie skóry mogą utrzymywać się nawet do 2 tygodni po nim.
Lifting endodermalny
Lifting endodermalny polega na stymulacji procesów lipozy, czyli rozkładu tłuszczu, za pomocą fal radiowych. Zwiększa on również produkcję nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Dzięki temu nasza skóra staje się bardziej napięta i jędrna.
Nici liftingujące
Wyszczuplanie twarzy za pomocą nici liftingujących polega na wprowadzeniu pod skórę nici stworzonych z materiałów rozpuszczalnych, które zwiększają wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego. Prowadzi to do napięcia, nawilżenia i ujędrnienia skóry.
Botoks
Wyszczuplanie twarzy botoksem polega na wprowadzeniu małej jego dawki śródskórnie, za pomocą cienkiej igły. Ta substancja nie eliminuje bezpośrednio tkanki tłuszczowej, ale wzmaga wrażenie wyszczuplenia twarzy poprzez wygładzenie zmarszczek i ubytków w tkance podskórnej.
Lipoliza iniekcyjna
Podczas zabiegu lipozy w tkankę wprowadza się wyciąg z soi oraz soli żółciowej. Prowadzi to do rozkładu tkanki tłuszczowej, która następnie zastępowana jest tkanką włóknistą. Zazwyczaj ta metoda używana jest, aby pozbyć się niechcianego tłuszczu z podbródka.
Mezoterapia igłowa
Zabieg ten polega na wprowadzaniu preparatów leczniczych miejscowo, w problematyczne miejsca pod skórą. Aby metoda ta była skuteczna, musi być stosowana przez dłuższy czas. Jest mało inwazyjna i bardzo korzystnie wpływa na owal twarzy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana